ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ | ΑΧΑΊ’Α | Αναλυτικά όλοι οι σταυροί απ’ όλα τα κόμματα

0
291

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ 40,27% 68.588 3 έδρες

ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Παύλου68.588  ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΣΙΑ) του Πέτρου17.172  ΜΑΡΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου12.284  ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Αντωνίου10.623  ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αγγελου10.385  ΣΠΑΡΤΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου8.708  ΡΙΖΟΥΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Κωνσταντίνου6.271  ΤΣΟΝΑΚΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Βασιλείου6.127  ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΟΥ- ΛΑΖΑΡΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΤΑ του Αγγελου5.016  ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Χρήστου4.392 ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ-ΣΤΑΥΡΟΥΛΙΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΩΤΑ) του Νικολάου4.007 ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου3.549  

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 32,43 55.235 4 έδρες

ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Κωνσταντίνου55.235  ΤΣΙΓΚΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Αντωνίου16.324 ΚΑΤΣΑΝΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Ιωάννη16.116 ΦΩΤΗΛΑΣ ΙΑΣΩΝ του Ασημάκη14.706 ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Μιχαήλ11.483 ΝΤΑΒΛΟΥΡΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Περικλή11.194 ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη10.648 ΓΙΑΝΝΙΑ ΕΥΣΤΑΘΙΑ (ΕΦΗ) του Νικολάου7.136  ΤΡΑΧΗΛΗ ΑΘΗΝΑ του Ευάγγελου6.406  ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ του Γερασίμου5.457  ΤΑΠΕΙΝΟΥ ΕΛΕΝΗ του Κωνσταντίνου3.830  ΚΟΝΙΔΑΡΗ – ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΕΛΕΝΑ) του Θωμά3.361  

 Κίνημα Αλλαγής (ΠΑΣΟΚ-ΚΙΔΗΣΟ-Ανανεωτική Αριστερά-Προοδευτικό Κέντρο-ΕΔΕΜ-Κινήσεις Πολιτών) 8,91 15.176 1 έδρα

 ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ανδρέα15.176  ΣΚΑΝΔΑΜΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ του Μιχαήλ3.886  ΣΟΛΩΜΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Γρηγορίου3.869  ΤΖΟΥΡΑΜΑΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Αχιλλέα2.361  ΛΟΗ ΟΛΥΜΠΙΑ του Ευαγγέλου1.871  ΒΟΥΛΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Κωνσταντίνου1.746  ΤΑΠΕΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ηλία1.657  ΦΙΛΙΠΠΑΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου1.639  ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του Νικολάου1.560  ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΛΕΜΟΝΙΑ του Ιωάννη1.270  ΑΝΑΡΓΥΡΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του Γεωργίου1.176  ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Βασιλείου1.086  

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 5,45 9.283 1 έδρα

ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Πέτρου4.440 ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Νικολάου2.221  ΑΣΠΡΟΥΛΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Παναγιώτη – Πανάγου1.382 ΤΖΑΜΑΛΟΥΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΕΤΗ) του Βασιλείου1.023 ΓΚΕΣΤΑ ΕΙΡΗΝΗ (ΡΕΝΑ) του Διονυσίου961 ΖΑΜΠΑΤΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΑΛΕΚΑ) του Σπυρίδωνος900  ΜΑΖΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Νικολάου890  ΠΑΡΙΣΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Νικολάου859  ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Θεοδώρου692  ΣΚΙΑΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Βασιλείου648  ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΣΙΑ) του Ιωάννη625  ΖΑΡΝΑΒΑΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του Φώτιου576 

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 3,24 5.51 1έδρα

 ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Ιωσήφ5.511  ΣΕΡΕΤΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ του Πασχάλη1.336  ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου1.070 ΦΡΑΓΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Βασιλείου864 ΔΟΥΛΑΒΕΡΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του Αθανασίου693  ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΒΑΛΕΝΤΙΝΗ – ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του Νικολάου544  ΣΙΔΕΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Χρήστου527  ΠΑΠΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Νικολάου462  ΝΤΟΤΣΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ηλία408  ΤΣΑΠΑΡΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Αλεξάνδρου353 

ΜέΡΑ253,14 5.339 

ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΛΙΤΣΑ) του Ανδρέα908 ΛΙΝΑΡΔΟΥ ΒΕΝΕΤΙΑ του Θεοδώρου740  ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (ΑΡΗΣ) του Παναγιώτη693  ΜΕΓΑΡΗ ΕΥΑΝΘΙΑ του Γεωργίου532  ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Δημητρίου518  ΠΕΤΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αθανασίου485  ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου481  ΠΑΠΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Θεμιστοκλή467  ΤΣΑΡΤΟΛΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ευσταθίου378  ΜΑΓΔΑΛΗΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χαραλάμπους333 ΜΟΥΣΤΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη263  

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ 2,12 3.603

 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ – ΑΒΡΑΜΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Κωνσταντίνου1.354  ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Αναστασίου905  ΓΙΑΧΑΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Φιλίππου589  ΖΑΓΚΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου451  ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ του Πέτρου438  ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ του Ιωάννη328  ΣΙΝΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Φωτίου284  ΚΑΥΚΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ του Βασιλείου269  ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου248  ΜΠΙΤΣΙΚΟΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Κωνσταντίνου227  ΤΑΧΛΙΑΜΠΟΥΡΗ ΑΝΤΩΝΙΑ του Μιχαήλ106  

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ 1,60 2.717  

ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ του Νικολάου2.717  ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗ ΝΑΤΑΛΙΑ του Θεοδώρου812  ΣΟΦΟΥΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Αγγελου797 

 ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ1,17 1.991  

ΛΑΪΝΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Συμεών449  ΣΙΩΡΟΥ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ του Ευθυμίου428  ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Αναστασίου329  ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ ΧΑΡΟΥΛΑ του Στεφάνου235  ΜΕΤΣΟΒΙΤΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Θεοφάνη178  ΡΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου125  ΜΑΡΙΝΕΣΚΟΥ ΛΑΟΥΡΕΝΤΣΙΑ του Ιωάννη123  ΣΥΜΙΑΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΟΣ) του Νικολάου110 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Κωνσταντίνου92   

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ 0,42 714  

ΚΑΙΣΑΡΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου235  

Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ (ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ και ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ) 0,39 670  

ΣΙΟΒΑ ΙΩΑΝΝΑ του Κωνσταντίνου236 ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αθανασίου232 ΞΗΡΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΩ του Φωτίου185   

ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ 0,37 635  

ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Παναγιώτη109  ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου92 ΚΑΝΙΣΤΡΑ ΙΩΑΝΝΑ του Παναγιώτη87 ΜΑΣΟΥΡΑΣ ΙΑΣΩΝ του Θεοδώρου76 ΧΑΪΝΤΑΡ ΑΧΜΑΝΤ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΝΕΜΕΡ του Χάελ73  ΚΑΛΟΥΔΙΩΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Γρηγορίου67  ΝΤΡΕΝΟΓΙΑΝΝΗ ΑΝΤΩΝΙΑ του Νικολάου64 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Λεωνίδα61 ΜΠΕΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Νικολάου56 ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Βασιλείου41  

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ 0,26 447 

 ΛΕΦΑ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ του Γεωργίου100  ΠΕΤΡΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου89 

 ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ 0,08 143

  ΒΑΓΕΝΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Βασιλείου95  ΓΚΙΤΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου56  ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΟΥ ΑΝΝΑ του Παναγιώτη56  ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Γεωργίου54   

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό) 0,06 105  

ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Λεωνίδα33  ΤΣΑΚΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του Εμμανουήλ22  ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Γεωργίου22  

ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ – ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ 0,04 69 

ΤΖΙΡΗΣ-ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου11  

ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ – ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 0,03 51  

ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου14  

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.) 0,01 25  

ΦΡΑΓΚΙΣΚΑΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Αντωνίου3  Δημοσθένης Βεργής ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ